KONST / Litografier / Färglitografi 8122024
*
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:40:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 21:38:38
1
300 kr
4/3 17:52:54
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
*
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 21:38:38 | 1 | 300 kr |
| 4/3 17:52:54 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29



