KONST / Litografier / Färglitografi 8122024
*
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:40:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 21:38:38
1
300 kr
4/3 17:52:54
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09
*
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 21:38:38 | 1 | 300 kr |
4/3 17:52:54 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09